IWC Wprowadza Na Rynek Technologię Świecącej Ceramiki Ceralume, Zegarki Repliki

IWC Schaffhausen z dumą zaprezentowała swoją przełomową innowację, opatentowaną technologię Ceralume. Ten unikalny proces, opracowany przez dział inżynierii eksperymentalnej XPL firmy IWC, doprowadził do stworzenia pierwszej na świecie w pełni świecącej ceramicznej koperty zegarka. Technologia polega na skrupulatnym połączeniu proszku ceramicznego i wysokiej jakości pigmentów powłoki świetlnej Super-LumiNova, materiału magazynującego energię świetlną. W rygorystycznych testach w ciemni technologia świecącej porcelany Ceralume wykazała swoją trwałość, emitując żywe niebieskie światło przez ponad 24 godziny. Zegarki repliki.

Ceramika, znana ze swojej lekkości, ekstremalnej twardości i wysokiej odporności na zarysowania, była głównym celem IWC od 1986 roku, kiedy to wprowadziła ona pierwszy na świecie zegarek z czarną ceramiczną kopertą z tlenku cyrkonu. Kontynuacją ceramicznych innowacji marki są obudowy ceramiczne z brązowego azotku krzemu i obudowy ceramiczne z czarnego węglika boru, jednej z najbardziej złożonych znanych substancji. Po sukcesie zegarków ceramicznych TOP GUN, IWC przesuwa obecnie granice dzięki technologii Ceralume, świetlistemu materiałowi ceramicznemu wytwarzanemu w zgłoszonym do opatentowania, wysoce zaawansowanym procesie produkcyjnym.

„Dzięki pierwszej w pełni świecącej ceramicznej ramce koperty podkreślamy naszą rolę pioniera i innowatora w dziedzinie zegarków ceramicznych. Rozwój Ceralume trwał kilka lat. Głównym wyzwaniem było wyprodukowanie koperty o wyjątkowo wysokiej jednorodności ziarna i spełnienie naszych rygorystycznych wymagań jakościowych standardów” – wyjaśnia dr Lorenz Brunner, dyrektor ds. badań i innowacji w IWC Schaffhausen.

Ten przyciągający wzrok efekt świetlny uzyskano poprzez zmieszanie wysokiej jakości pigmentów powłoki świetlnej Super-LumiNova z surowcem ceramicznym. Wyprodukowany przez szwajcarską firmę technologiczną RC Tritec, Super-LumiNova to zaawansowany technologicznie związek ceramiczny, który zachowuje się jak ogniwo fotowoltaiczne. Materiał pochłania energię świetlną pochodzącą ze światła słonecznego lub sztucznego i magazynuje ją tymczasowo, zanim ponownie wyemituje ją w postaci światła widzialnego. Cykl ten można powtarzać nieograniczoną liczbę razy, nie powodując starzenia się materiału ani zmniejszając jego zdolności do magazynowania światła. Obudowa Ceralume świeciła jasnoniebiesko w testach w ciemni przez ponad 24 godziny.

Wysoce zaawansowany proces technologiczny tworzy technologię Ceralume.

Konwencjonalną białą ceramikę wytwarza się przez zmieszanie tlenku cyrkonu z tlenkami innych metali. Proszki te są formowane w tak zwane „półfabrykaty”, obrabiane maszynowo do geometrii zbliżonej do geometrii ostatecznej obudowy, a następnie spiekane w piecu w wysokich temperaturach. Do mieszanki surowców dodawane są świecące pigmenty powłokowe Super-LumiNova, dzięki którym biała ceramika świeci w ciemności. Jednym z głównych wyzwań podczas opracowywania technologii Ceralume było osiągnięcie możliwie najbardziej jednolitego mieszania pomimo różnej wielkości cząstek surowców, aby uniknąć gromadzenia się cząstek. Aby to osiągnąć, inżynierowie IWC powrócili do dedykowanego procesu mielenia kulowego, który musiał być dostosowany do zastosowanych surowców. Ponadto proces spiekania i parametry szlifowania spiekanego korpusu ceramicznego również musiały zostać specjalnie dostosowane do potrzeb ceramiki świetlistej.

Pierwszy całkowicie świecący ceramiczny zegarek koncepcyjny

Dział inżynierii eksperymentalnej XPL firmy IWC wykorzystuje nową technologię świetlistej ceramiki Ceralume, aby po raz pierwszy stworzyć w pełni świecący koncepcyjny zegarek ceramiczny. Oprócz luminous ceramicznej obudowy Ceralume, ten koncepcyjny zegarek, oparty na cechach konstrukcyjnych Pilot’s Watch Chronograph 41, jest również wyposażony w białą świecącą tarczę i biały świecący gumowy pasek. Tarcza i pasek są pokryte powłoką świetlną Super-LumiNova. Mosiężna podstawa tarczy jest spryskana roztworem Super-LumiNova, a następnie nadrukowana na powłoce luminescencyjnej. Biały gumowy pasek jest wykonany metodą wtrysku i zawiera świetliste pigmenty Super-LumiNova.

Technologia świecącej ceramiki Ceralume opracowana przez IWC Schaffhausen została opatentowana i stanie się podstawową technologią przy opracowywaniu nowych zegarków.